Kereta elektrik 60V berharap dapat berjalan sejauh 100 kilometer, berapa banyak bateri kereta elektrik yang perlu dilengkapkan?
Netizen sering bertanya: Berapa banyak bateri yang diperlukan agar kereta elektrik 60V dapat berjalan sejauh 100 kilometer?
Berapa banyak bateri untuk kereta elektrik 60V yang dapat berjalan sejauh 100 kilometer dan perlu mengetahui daya undian motor kereta elektrik, pengiraan berikut mengambil motor kuasa 500W sebagai contoh:
Contoh: Voltan kerja kenderaan elektrik ialah 60V, dengan motor 500W, dan kelajuan kenderaan elektrik dikira pada 35 km / j;
Melalui pengiraan: ukuran semasa=kuasa motor / ukuran voltan=500W / 60V=8.33A, iaitu, arus kerja rata-rata kenderaan elektrik adalah sekitar 8.33A;
Masa memandu=jarak tempuh / kelajuan pemanduan yang diinginkan=100KM / 35KM / j=2. 86 j, iaitu kenderaan elektrik perlu menempuh perjalanan lebih dari 2. 86 jam untuk mencapai 100 kilometer;
Kapasiti bateri=arus bekerja * waktu kerja=8.33A * 2. 86 h=24Ah, iaitu, untuk menjalankan 100 kilometer, diperlukan sekurang-kurangnya 48V 24Ah bateri kenderaan elektrik;
Iaitu: kenderaan elektrik 60V dengan kekuatan motor 500W memerlukan sekurang-kurangnya bateri kenderaan elektrik 60V24Ah untuk berjalan sejauh 100 kilometer.
Sudah tentu, terdapat kuasa motor kenderaan elektrik 400W, 600W, 800W. Secara khusus, anda boleh mengira kuasa motor sebenar dan kemudian bekerjasama dengan kaedah pengiraan di atas untuk mendapatkan jarak tempuh teoritis;
Di samping itu, perkara di atas dikira berdasarkan data teori dalam keadaan ideal. Proses pemanduan sebenarnya sukar dilakukan secara konsisten. Bagaimanapun, setiap penunggang mempunyai berat yang berbeza, kebiasaan menunggang yang berbeza, jalan yang berbeza, dan tempat yang berbeza dengan iklim dan persekitaran. Oleh itu, jarak tempuh Teori di atas hanya dapat digunakan sebagai data rujukan.




